Chris O'Donnell

Ur.: 26 lipca 1970 , Winnetka, Illinois, USA
zdjęcie

O’Donnell zadebiutował na ekranie w roku 1990, zyskując uznanie krytyków jako zbuntowany syn Jessicy Lange w filmie Paula Brickmana Mężczyźni nie odchodzą. Po pamiętnym występie w Smażonych zielonych pomidorach O’Donnell piął się do sławy biorąc udział w takich produkcjach jak Więzy przyjaźni (1992) i uhonorowanym wieloma nagrodami Zapachu kobiety, w którym grając u boku Ala Pacino doczekał się nominacji do Złotego Globu dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Sukcesy przyniosły mu występy w takich filmach jak: Trzej muszkieterowie, W kręgu przyjaciół, Szalona miłość. W 1995 roku zyskał międzynarodową sławę jako Robin w mega hicie Batman Forever, powtarzając tę rolę w nakręconym 2 lata później sequelu Batman i Robin. W jego karierze znajdują się również takie produkcje jak: Błękit nieba, Komora oraz Miłość i wojna Richarda Attenborough.

Chris O’Donnell ukończył niedawno zdjęcia do filmu Arthura Allena Seidelmana The Sisters, uwspółcześnionej wersji Trzech sióstr Czechowa. Kilka lat temu pojawił się na ekranie w roli wspinacza wysokogórskiego w hicie akcji Granice wytrzymałości oraz jako płatny morderca w niezależnym thrillerze 29 palm. W 1999 roku wystąpił u boku Renee Zellweger w romantycznej komedii Kawaler i uznanej produkcji Roberta Altmana Kto zabił ciotkę Cookie?.
Na scenie O’Donnell zadebiutował na Broadwayu w sztuce Arthura Millera The Man Who Had All The Luck. Wystąpił także u boku Angeli Lansbury w dramacie Terrance’a McNally Ghost Light, której produkcją zajmował się Mike Nichols.


Role w filmach:blog comments powered by Disqus