Connie Britton

Ur.: 6 marca 1967 , Boston, Massachusetts, USA
zdjęcie

 

Urodziła się pod nazwiskiem Constance Womack, jako córka Lindy i Allena Womacków. W wieku siedmiu lat przeniosła się wspólnie z rodzicami i siostrą Cynthią do miejscowości Lynchburg w stanie Wirginia; tam ukończyła E. C. Glass High School. Uczęszczała do Dartmouth College, a w 1989 roku, po zakończeniu studiów, sprowadziła się do Nowego Jorku. Dwa lata uczyła się fachu aktorki w Neighborhood Playhouse School of the Theatre.

Grywa w filmach kinowych i projektach telewizyjnych, pojawia się także na deskach teatralnych. W latach 1996−2000 wcielała się w postać Nikki Faber w sitcomie ABC Spin City. W piątym sezonie (2006) serialu akcji FOX 24 godziny(24) odegrała postać Diane Huxley − ukochanej głównego bohatera, byłego agenta CTU Jacka Bauera (Kiefer Sutherland). Pierwszoplanowa rola Tami Taylor w serialu NBC Friday Night Lights (2006−2011) przyniosła jej nominację do Nagrody Emmy i dwie nominacje do nagrody Television Critics Association. W 2010 roku wystąpiła w horrorze Koszmar z ulicy Wiązów (A Nightmare on Elm Street) jako doktor Gwendoline "Gwen" Holbrook, matka protagonistki kreowanej przez Rooney Marę.

Aktualnie występuje w dwóch serialach. American Horror Story to horror, za który otrzymała nominację do nagrody Emmy. W Nashville wciela się w mającą już za sobą najlepsze lata, gwaizdę muzyki Country. Za rolę Rayny otrzymała nominację do nagrody Złoty Glob.


Role w filmach:blog comments powered by Disqus