Jensen Ackles

Ur.: 1 marca 1978 , Dallas, Texas, USA
zdjęcie

Jensen Ackles szybko zdobył sobie opinię obiecującego odtwórcy głównych ról, dzięki idealnemu połączeniu uroku, talentu i ekranowej prezencji. Obecnie Ackles występuje w popularnym serialu "Nie z tej ziemi", gdzie partneruje mu Jared Padalecki. Ackles wciela się w rolę Deana Winchestera, 'niegrzecznego chłopca', który staje z młodszym bratem (Padalecki) do walki ze złymi mocami nadprzyrodzonymi. Jest to już czwarty sezon serialu.

Ackles urodził się w Dallas, a dorastał w Richardson w Teksasie. Karierę rozpoczął w 1997 roku rolą Erica Romana Brady w serialu "Dni naszego życia". Spotkał się z uznaniem krytyki, otrzymując trzy nominacje do nagrody Daytime Emmy®. Zdobył też nagrodę Soap Opera Digest Award w kategorii Best Male Newcomer (najlepiej zapowiadający się aktor) w roku 1998.

Ackles pojawił się także w takich produkcjach telewizyjnych, jak Smallville w roli Jasona Teague, jako Alec/X5-494 w "Aniele ciemności" i jako C.J. w "Jeziorze marzeń". Zagrał też w miniserialu "Blonde", u boku Patricka Dempseya i Poppy Montgomery.

Ackles zadebiutował na dużym ekranie w horrorze Davida Winklera, Pożarci, wyprodukowanym przez Sony Pictures. Gra też w nowej, niezależnej komedii romantycznej Davida Mackay'a, Ten Inch Hero, o zawikłanym życiu uczuciowym pracowników baru kanapkowego w kalifornijskim Santa Cruz.


Role w filmach:blog comments powered by Disqus