John Cho

Ur.: 16 czerwca 1972 , Seul, Korea Południowa
zdjęcie

 

Cho urodził się w Seulu (Korea Południowa), natomiast wychowywał się w Los Angeles, gdzie jego rodzina osiedliła się w 1978. Jego ojciec pełni funkcję ministra.

Cho ukończył liceum im. Herberta Hoovera w Glendale, położonym w stanie Kalifornia w 1990. Potem uczęszczał na Uniwersytet Kalifornii w Berkeley, który skończył w 1996 licencjatem języka angielskiego, po czym zaczął uczyć angielskiego w Pacific Hills School w West Hollywood, w stanie Kalifornia. Ożenił się z aktorką Kerri Higuchi i ma syna.

Przełomem w karierze Cho była mała rola w komedii American Pie, czyli sprawa dowCipna z 1999 roku, w której spopularyzował slangowy termin 'MILF'. W tym samym roku pojawił się w drugoplanowych rolach w American Beauty i Bowfinger. W 2002 roku Cho zagrał główną rolę w Better Luck Tomorrow, czarnej komedii skupiającej się na trudnościach grupy Amerykanów azjatyckiego pochodzenia żyjących w południowej Kalifornii, którzy spełniają się na polu naukowym i akademickim, lecz nie na polu towarzyskim. W komedii z 2004 roku pod tytułem O dwóch takich co poszli w miasto zgrał jedną z głównych ról. Cho był także jedną z gwiazd sitcomu Off centre, który jednak szybko zszedł z anteny z powodu protestów środowisk katolickich. Ponadto grał ducha w Dead Man Dating oraz był gwiazdą sitcomu telewizji FOX Kitchen Confidential. We wrześniu 2006 Cho znalazł się w obsadzie komedii NBC pt. The Singles Table. Serial ten jednak nigdy nie wszedł na antenę z powodu zmian w harmonogramie i produkcji. W 2006 roku John został wybrany 11 najbardziej seksownym żyjącym mężczyzną wg magazynu People. W 2007 Cho dołączył do obsady serialu Brzydula Betty, w którym gra Kenniego, najlepszego przyjaciela księgowego Henriego Grubsticka. W 2009 roku zagrał rolę Hikaru Sulu w Star Treku.

Jest liderem Viva La Union, zespołu z Los Angeles składającego się z członów byłego zespołu UCB a także studentów Uniwersytetu Południowej Kalifornii.

W 2008 roku Cho, razem z wieloma innymi gwiazdami, pojawił się w teledysku Nasa Be a Nigger Too.


Role w filmach:blog comments powered by Disqus