Kane Hodder


Urodzony w 1955 w Kalifornii, jest aktorem, kaskaderem i producentem filmowym. W latach 80 tych został dotkliwie poparzony podczas nieudanego wyczynu kaskaderskiego, w wyniku czego stara się zasłaniać ramiona i dłonie. Jest jedynym aktorem, który wcielił się w postaci trzech najbardziej osławionych ikon horroru. Obok roli Jasona Voorheesa z 4 filmów, zagrał dłoń Freddiego Krugera w Piątek trzynastego IX: Jason idzie do piekła (1993) oraz wykonywał ujęcia kaskaderskie Leatherface'a w Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną 3 (1990).

Dostał propozycję zagrania Jasona po raz piąty w Freddy kontra Jason, jednak roli nie dostał, bo reżyser Ronny Yu postanowił znaleźć kogoś wyższego (Hodder ma 1.92 m wzrostu), żeby postać Voorheesa górowała nad Krugerem. Tą decyzją Yu rozczarował wielu fanów.

Znany jest z tego, że często dyskutuje i nie zgadza się z reżyserskimi wizjami granych przez siebie postaci. W kolejnych Piątkach trzynastego zwykł patrzeć na reżysera zza maski i mówić "Jason by tego nie zrobił". W ósmej części filmu, odmówił kopnięcia psa mówiąc, że Jason może zabijać ludzi, ale nie jest wystarczająco zły, żeby krzywdzić zwierzęta!

Hodder ma słowo "Zabij!" wytatuowane na wewnętrznej stronie dolnej wargi, uwielbia heavy metal (przyjaźni się z Robem Zombie i Kirkiem Hammettem z Metalliki) i jak twierdzi '13' jest liczbą nieustannie przewijającą się w jego życiu - mieszka w 13tym domu, 13tej ulicy i wystąpił w czterech Piątkach trzynastego.


Role w filmach:

  • 2010 - Hatchet 2 jako Victor Crowley
  • 2010 - Frozen jako Cody
  • 2006 - Topór jako Victor Crowley / Mr. Crowley


blog comments powered by Disqus