Kathleen Kennedy


zdjęcie

Lista zawodowych osiągnięć Kathleen Kennedy jest naprawdę długa i imponująca, co sprawia, że producentka należy dziś do grona najbardziej prężnie działających osób zarządzających przemysłem filmowym. Ma na swoim koncie między innymi takie wielkie i dochodowe tytuły jak: E.T., Jurassic Park i Szósty zmysł, które powstały przy współpracy ze Stevenem Spielbergiem, Geraldem R. Molenem i Frankiem Marshallem.

Wychowywała się w małych miasteczkach Północnej Kalifornii - Weaverville i Redding. Jest absolwentką Uniwersytetu Stanowego w San Diego. Będąc jeszcze studentką rozpoczęła pracę w lokalnej stacji telewizyjnej. Pracowała tam między innymi w charakterze operatora kamery, montażystki, reżysera planu i producentki wiadomości. Miała swój udział w tworzeniu talk show You're On. Z czasem przeniosła się do Los Angeles, gdzie początkowo prowadziła współpracę z reżyserem Johnem Miliusem, a następnie trwającą do dziś kooperację ze Spielbergiem.

Jako producentka pracowała przy wielu wyreżyserowanych przez Stevena Spielberga obrazach, a współpraca rozpoczęła się od asystowania przy produkcji filmu 1941. W 1982 roku Kennedy została współzałożycielką firmy Amblin Entertainment.

Obecnie stoi na czele firmy producenckiej The Kennedy/Marshall Company, którą założyła w 1992 roku razem z reżyserem/producentem Frankiem Marshallem.


Filmy:blog comments powered by Disqus