Keira Knightley

Ur.: 26 marca 1985 , Teddington, Middlesex, England, UK
zdjęcie

Córka aktora Williama Knightleya i dramatopisarki Sharman MacDonald. Uczyła się tańca. Na scenie od  trzeciego roku życia, w filmie od dziewiątego. Popularność przyniosła jej rola w Gwiezdnych wojnach. Na planie Gwiezdnych Wojen spędziłam około trzech tygodni, a dało mi to dozgonny szacunek mojego starszego brata. Poza tym, to świetnie wygląda w CV – żartuje aktorka.
W 2002 roku wystąpiła w przełomowej dla siebie roli jako Jules Paxton – nastoletnia piłkarka w przebojowym filmie Podkręć jak Beckham. Następnie zagrała u boku takich gwiazd, jak Johnny Depp i Orlando Bloom, w kasowej produkcji Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły. Zaraz potem otrzymała rolę wstydliwej panny młodej w angielskiej komedii romantycznej Richarda Curtisa To właśnie miłość. W tym czasie znalazła jeszcze czas, by zagrać Larę w brytyjskim telewizyjnym remake’u Doktora Żywago.
Po ogromnym sukcesie Piratów z Karaibów… ponownie spotkała się z producentem Jerrym Bruckheimerem na planie filmu Król Artur, gdzie zagrała królową Ginewrę.


Role w filmach:blog comments powered by Disqus