Mr.S (Mr.S)

Autor: Paweł Sarna
Ur.: 23 maja 1981 , Bydgoszcz
zdjęcie Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Artura Rubinsteina. Obecnie student ostatniego roku na kierunku kulturoznawstwo amerykańskie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pierwsze próby zmierzenia się z pasją muzyczną przypadają na lata 1999-2000. Rok 2002 przynosi album Heaven:Closed oraz singiel Noir.

W 2002 roku ze współpracy z bydgoską formacją Xenn, w skład której wchodzili m.in. muzycy Abraxas, a z którą w 2004 roku Mr.S miał okazję zagrać koncert w bydgoskiej Kuźni, rodzi się utwór Xennomorph. W tymże samym czasie powstaje Pillowwise – utwór-kolaboracja, który brał udział w konkursie zorganizowanym przez zespół Radiohead. Oba utwory znalazły się na krążku Counterpart EP.

W 2003 roku trzy utwory pojawiły się na składankach wydanych przez wydawnictwo Requiem Records (Sleep Well 2, Musli24 i City Songs vol.16). W roku 2004 z inicjatywy Mr.S zorganizowany zostaje w internecie konkurs dla młodych twórców owocem czego jest remix projekt Counterpoint, na który składają się remixy utworów Mr.S zrobione przez entuzjastów muzyki elektronicznej. W 2006 roku Mr.S uczestniczył w sesji nagraniowej płyty Piosenki Bydgoskie, nad którą patronat objął prezydent Bydgoszczy Konstanty Gombrowicz.

Wszystkie oficjalne wydawnictwa ukazały się pod szyldem angielskiego labelu Artificial Bliss Recordings – złożonego z grupy brytyjskich producentów nagrywających jako Chokai. Pierwszy singiel Room23 był drugim singlem, który ABR jako początkujący label wydał. Wokalu użyczyła współpracująca przy następnych projektach Natalia "Nat" Braciszewska a na basie zagrał, znany z Xenn, Maciej „Bagin” Bagiński. Artificial Bliss Recordings jest również wydawcą drugiego singla Les Enfants Mortes. Oba single znaleźć można na nadchodzącej płycie Extracerebral.

W roku 2005 powstał wideoklip do singla super)(nova autorstwa grupy filmowej Offworld, za którą kryje się Łukasz Święch (Abraxas, Anyway, Xenn).

Oprócz własnej twórczości Mr.S zajmuje się również współpracą z innymi wykonawcami. Prócz współpracy ze wspomnianym zespołem Xenn od 2006 roku gra w formacji perkusyjnej Kije założonej przez Sławka Ciesielskiego (Republika) w skład w której wchodzą znamienitości sztuki muzycznej m.in. Ryszard Guz (Lech Janerka, Defekt Mózgu, Bończyk-Krzywanski), Rafał Ratajczak (Abraxas, Svann, Xenn) i Łukasz Wasielewski (Noseblind). Udziela się także w Sunscale Project – projekcie łączącym ambientalną elektronikę z winylami – tu partneruje mu Fejder.
Wraz z Jerzym Rogiewiczem (Xenn, Trzy dni później) napisał muzykę do projektu multimedialnego Numery opartego na scenariuszu Joanny Piwowar (Trzy dni później) według prozy Olgi Tokarczuk.

Zdjęcie: Kala Włodarczyk


Linki:

- profil MySpace

- Mr.S: Strefa mp3

- strona labelu

- profil MySpace Numerów

- strona remix projektu Counterpart

- bonusowe utwory z projektu Counterpoint

- EP Counterpoint do kupienia

- strona zespołu Kije

- Xenn na Strefie mp3

Dyskografia:blog comments powered by Disqus