Simon West


Po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę specjalistów branży filmowej kręconymi w Londynie filmami reklamowymi i wideoklipami. Praca ta przyniosła mu wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień. Wkrótce Propaganda Films zaproponowała mu zatrudnienie w Los Angeles. West przeniósł się do L.A. na początku lat 90-tych i kontynuował swoje pasmo sukcesów na polu produkcji filmów reklamowych. Otrzymał w tym czasie nagrody Złotego i Srebrnego Lwa w Cannes oraz Clio i ADDY w USA

West wystąpił w roli producenta wykonawczego filmu Helikopter w ogniu, produkcji Revolution Studios. Latem 2001 roku podpisał umowę producencką z Paramount Television i od razu zaczął pracę przy dobrze ocenionym przez widzów i krytykę serialu Inspektor Eddie. West był także producentem wykonawczym tego serialu.

Wyreżyserował adaptację popularnej gry komputerowej Lara Croft: Tomb Raider z Angeliną Jolie w roli tytułowej. Ma na swoim koncie również takie produkcje jak Sprawa honoru (The General’s Daughter), z udziałem Johna Travolty oraz Con Air - Lot skazańców z Nicolasem Cagem. Te trzy projekty przyniosły w sumie ponad 700 milionów dolarów wpływów na całym świecie.


Filmy:blog comments powered by Disqus