Tomasz Duda

Ur.: 6 lutego 1972 , Dębica, Polska

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dębicy, Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego.

Brał udział w warsztatach prowadzonych przez Bruno Chevillon (2004), w warsztatach i sesjach muzyki improwizowanej w Conservatoire National de Région de Strasbourg (2004), Seminarium i Kursie Mistrzowskim prowadzonym przez prof. Güntera Priesnera z Hochschule für Musik Nürberg-Augsburg (2002), Międzynarodowych Kursach Muzyki Elektronicznej Accanthes/IRCAM w Krakowie (2000) (jako stypendysta Rządu Francuskiego oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum”), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Gdańsku (1999), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach.(1993) i kilkakrotnie w Warsztatach Jazzowych w Brzozowie.

W latach 1987 - 1994 był członkiem następujących zespołów prowadzonych przez Andrzeja Bonarka: Lastr Splin, Teenbeat, Nie Znam Tego Człowieka i Charlie Winorośl. Był również członkiem zespołów: Donnermaschine, Bardzo Orkiestra, Mimofoni, Ludofoniarze, Alter Ego z Tarnowa, Jazz Quarrtett i wiele innych. Brał udział w Djazzporch Pawła Szamburskiego i Galimadjazach Patryka Zakrockiego.

Współpracował i współpracuje z takimi artystami jak: Bruno Chevillon, Marek Chołoniewski, Tadeusz Sudnik, Frideric Blondy, Rafał Mazur, Michał Górczyński, Ireneusz Socha, Justyna Steczkowska, Mateusz Pospieszalski, Janek Pospieszalski, Wojciech Waglewski, Robert Gawliński, Artur Gadowski, Tworzywo sztuczne, Bassisters Orchestra, Maryla Rodowicz, Adam Otręba, Jurek Styczyński, m.bunio.s, Janusz Yanina Iwański, Fisz, Ania Dąbrowska, Raphael Rogiński, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Monika Brodka, Silver Rocket.

Jest członkiem zespołów: Baaba, Ania Dąbrowska, Smolik, Tołhaje, Sudodud. Często występuje również w zespole Pink Freud.

Więcej...
blog comments powered by Disqus