Toshinori Kondo

Autor: materiały prasowe
Ur.: 15 grudnia 1948 , Imabari City, Prefektura Ehime, Japonia

Mając 30 lat przeprowadził się do Nowego Jorku.Aż do roku 1983 koncertował na całym świecie z wieloma muzykami. W roku 1984 stworzył w Japonii grupę pod nazwą IMA (International Music Activities) i wyruszył na światowe tourne. Grupa zyskała sławę i uznanie dzięki temu, że w jej muzyce można było odnaleźć wiele elementów typowych dl muzyki XX wieku, takich jak Rock’n’Roll, Jazz czy DJ-ka.

W roku 1984 Kondo zorganizował i zajął się produkcją wydarzenia pod nazwą "Tokyo Meeting", w którym obok niego wzięli udział m.in. Peter Brötzmann, Ryuichi Sakamoto, Bill Laswell, Rodney Drummer oraz Cecil Monroe.

W roku 1993 przeprowadził się do Amsterdamu. Od tamtej pory stara się realizować i wyostrzać swój własny styl muzyczny. Doprowadziło to do powstania projektu "Blow the Earth". Pierwszym miejscem, w którym Kondo zagrał na trąbce elektrycznej, w otoczeniu środowiska naturalnego była Pustynia Negev, w Izraelu. Było to w roku 1993. Kolejnymi miejscami były Andy, Peru w roku 1994, Wyspa Kudaka, Japonia w roku 1996, Ladach, Himalaje w 1997, Góra McKinley, Alaska w 2001 oraz Kumano, Japonia w 2002.

Kondo uznaje trzy muzyczne żywioły: naturę, ducha i technologię. Kieruje się nimi przeciwstawiając się otaczającemu go światu. Bezpośrednim wyrazem twórczym tej postawy jest solowy projekt Toshinori: „Spiritual Nature”

W roku Kondo uruchomił wraz z artystami: Seitaro Kuroda, Nobuyoshi Araki, Tadao Ando nowy projekt, który nazwał "PIKADON Project", w celu uczczenia 60 rocznicy zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.

W roku 2005 wydał swój solowy album "Fukyo". Wydawnictwem tym zajął się label Tzadik prowadzony przez Johna Zorna.

Poza jego główną aktywnością, jako muzyka i producenta, Kondo znany jest również jako pisarz i aktor. Występował w kilku japońskich filmach, a w latach 80-tych wystąpił w kilku reklamach telewizyjnych.
blog comments powered by Disqus