Walter Hill

Ur.: 10 stycznia 1942 , Long Beach, Kalifornia, USA
zdjęcie

Reżyserował, produkował i pisał scenariusze do najbardziej udanych filmów przygodowych, akcji, science fiction i westernów. Wśród jego dokonań znajdują się: 48 godzin, Wojownicy, Hard Times, Trespass, Last Man Standing.
Zanim pochodzący z Long Beach w stanie Kalifornia Hill zajął się reżyserią, najpierw pisał scenariusze. Szybko wyrobił sobie markę, dzięki takim dziełom, jak Hickey and Boggs oraz pierwszą wersją filmu Ucieczka gangstera w reżyserii Sama Peckinpaha i z udziałem Steve'a McQueena i Ali MacGraw.
Od czasu swego debiutu reżyserskiego w 1975 - Hard Times z Charlesem Bronsonem i Jamesem Coburnem w rolach głównych - w oparciu o jego własny scenariusz, Hill stał się jednym z najpłodniejszych i najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich filmowców.
Był producentem wykonawczym (wraz z Davidem Gilerem, Richardem Donnerem, Joelem Silverem i Robertem Zemeckisem) serialu Opowieści z krypty dla HBO. W dziedzinie produkcji, do swoich osiągnięć może zaliczyć serię Obcych (wraz z Gordonem Carrollem i Davidem Gilerem).


Filmy:blog comments powered by Disqus